Aktualności Aktualności

Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w całej historii Polski, po 123 latach niewoli narodu oraz całkowitym braku Polski na mapach Europy, odzyskaliśmy nasz niepodległy kraj. W ciągu lat walki o niepodległość wielu Polaków, w tym również leśników przelało krew, nie widząc już nigdy wolnej ojczyzny. Pracownicy naszego Nadleśnictwa upamiętnili ten wyjątkowy dzień, uczestnicząc w uroczystościach upamiętniających odzyskanie niepodległości oraz angażując się w akcję „Niepodległa do Hymnu!”. Hymn w wykonaniu pracowników, można zobaczyć na facebookowym profilu Nadleśnictwa Strzelce.

Pierwszą z uroczystości były gminne obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Werbkowicach, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła, później nastąpiła dalsza część przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tamże wraz z innymi uczestnikami wydarzenia reprezentacja Nadleśnictwa w składzie: Sebastian Borowiec, Marek Danilczuk na czele z Nadleśniczym Krzysztofem Gronkiem złożyła upamiętniający wieniec.

Kolejne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości odbyły się na placu przy kościele pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie, w ich czasie odśpiewano uroczyście hymn narodowy oraz wyczytano Apel Pamięci. Całość wydarzenia zwieńczył moment składania wieńców przy Pomniku Legionisty, gdzie również była obecna delegacja Nadleśnictwa.